První závody mladých hasičů v novém roce

15.01.2023

Odbyla sotva půlka měsíce z nového roku 2023 a my už jsme s dětmi z kroužku mladých hasičů jeli soutěžit. V sobotu 15. 1. jsme jeli do Nehvizd. Konala se tam soutěž v zapojování základny na požární útok. Soutěžilo 20 dětí z našeho kroužku rozdělených do čtyř kategorií jednotlivců, zároveň pak dvou družstev a dvou dorosteneckých dvojic. Každému se dařilo různě, důležité bylo zvládnout co nejrychleji oba dva pokusy, protože naměřené časy se sčítaly. Za družstvo pak každý člen zapojoval 1- 2 spoje a vybíhalo se štafetově.

Nejnáročnější to měly dvojice v dorostu a pak i v dospělých- každý člen zapojil jen jeden spoj, vrátil se předat štafetu a ani se nevydýchal a už běžel k dalšímu spoji, než bylo všechno spojené. V soutěži družstev jsme zvítězili, dvojice Tomáš Černuška a Honza Kučerka obsadila 3. místo a Tomáš Geisler a Honza Závorka 1. místo. V kategorii jednotlivců nejmladších se na 2. místě umístil Filip Kučerka, v kategorii mladších vybojoval 2. místo Petr Maňas, mezi staršími se na 2. místě umístil Tomáš Černuška a na 1. místě Jan Kučerka, v dorostu byl na 3. místě Jan Závorka a 1. místo obsadil Tomáš Geisler. Na závěr soutěžili ve třech dvojicích i naši vedoucí, Míra a Jiřík obsadili 2. místo a Klárka s Áďou dokonce vyhrály.

Pro mnoho dětí to byla první soutěž a my doufáme, že si ji hlavně užily a příště pojedou zas. Děkujeme za podporu rodičům našich svěřenců, kteří nám pomohli s dopravou a na místě nás podporovali.

Stále přijímáme nové členy do našeho kroužku! Můžete přijít každý pátek od 16 hodin za námi do hasičárny v Úvalech nebo se nám ozvěte na mail: mh.uvaly@gmail.com