Kroužek mladých hasičů v adventním čase

01.01.2023

V závěru loňského roku jsme se s dětmi z kroužku trochu odchýlili od sportovní stránky. Na začátku adventu jsme vyráběli Vánoční přáníčka pro babičky a dědečky z Úvalského domova důchodců. První prosincový pátek nás navštívili Mikuláš, čerti a anděl. Za básničku nebo písničku dostaly všechny děti balíček s dobrotami. Následující pondělí chodily tři naše mikulášské party dospělých po Úvalech, aby potěšily i další úvalské děti. V pátek 9. 12. jsme vyrazili na vánoční výlet do Chval na zámek, kde jsme si prohlédli výstavu "Sladké Vánoce". A nakonec v pátek 16. 12 jsme si uspořádali vánoční besídku, která minulé dva roky nebyla. Tradičně jsme se vrátili k oblíbeným hrám "Na hamouna" a "Židličky" a také se mezi sebou podarovali. Den před Štědrým dnem už pravidelná schůzka nebyla, ale přímo na Štědrý den se vedoucí kroužku a další členové sboru sešli na tradiční "svařák", aby si popřáli hezké svátky.