Exkurze ZŠ Úvaly

04.05.2023

V rámci projektového týdne ZŠ Úvaly jsme v přechodném zázemí Technických služeb přivítali několik tříd. Chtěli jsme žákům přiblížit práci nejen dobrovolných a profesionálních hasičů, ale i požární sport. Připravili jsme čtyři stanoviště:

1. stanoviště - Operační středisko - Zde se děti dozveděli krok po kroku jak funguje svolávání hasičů od vzniku mimořádné události až po príjezd na základnu. Dále orientaci při náhlých situacích se kterými se můžou setkat a nesmělo chybět ani připomenutí zakladních čísel tísňového volání.
  2. stanoviště - Technika při zásazích - Tomuto stanovišti patřila ukázka veškeré techniky našeho nejpoužívanějsího automobilu Tatra 815 Terno. Také zde bylo seznámení s čím se potýkáme při různých událostech. Nedílnou nejen naší součástí pří dopravních nechodách, ale také v životě každého je zdravověda a záchrana života. Tu jsme se snažili dětem taktéž přiblížit a vysvětlit postupy při lajcké zdravotní pomoci. Jako třešnička na dortu byla možnost vyzkoušet si nejen dýchací přístroj na sobě, ale i ovládání výprošťovací techniky při přestřihnutí železné trubky.
  3. stanoviště – přáce s proudnicí – na tomto stanovišti byla dětem přiblížena techika hašení a práce s proudnicí, kterou si  všechny třídy mohly postupně vyzkoušet.
  4. stanoviště – Požární sport – Kde vedoucí kroužku mladých hasičů vedli doslova rychlokurz požárního útoku a štafet, v krátkém čase se snažili zasvětit do našeho sportu děti, které vše viděly většinou poprvé. Věříme, že jsme alespoň trochu zapůsobili a ukázali možnosti, které náš sport nabízí.