(NE)PROJELI JSME! - ÚVALY 3m k životu

04.07.2020 08:00

V sobotu 4.7.2020 jsme v Úvalech ve spolupráci s Městská policie Úvaly provedli kontrolu průjezdnosti, čímž jsme se zapojili do projektu: Parkuji ohleduplně – 3 metry k životu.

#3metrykzivotu #parkujiohleduplne

Průjezdnost jsme prověřovali v lokalitách: V Setých, Na Slovanech, Na Skeříkově, dále pak ulice Havlíčkova, Čechova, Prokopa velikého, Kladská, Lužická, Rumunská, Bulharská, U Kaberny, Tyršova a Fügnerova.

Spousta ulic měla průjezdnost pouze velice sníženou rychlostí a za veliké opatrnosti řidičů viz. fotografie.

Neprůjezdná komunikace je velkým problémem v případě nutnosti rychlého zásahu jednotek požární ochrany. Ve vozidlech máme veškerou techniku, nářadí a v neposlední řadě vodu, kterou potřebujeme na místo zásahu dostat.

Každý řidič má povinnost ponechat při stání vozidla alespoň 3 metry volný pruh pro každý směr jízdy, což v případě obousměrné komunikace znamená 6 metrů. Pro jednosměrnou komunikaci je to minimum 3 metry.

3 metry jsou tedy naprosté MINIMUM pro průjezd naši techniky.

I jedno špatně parkující vozidlo může ohrozit spoustu životů!

KDYŽ JDE O ŽIVOT, PŘEPARKOVAT NESTIHNETE.

PARKUJTE OHLEDUPLNĚ!

sdh-uvaly.cms.webnode.cz/fotogalerie/a3m-k-zivotu/

Děkujeme!